Misja i cele
Nasze działania mają na celu:- rozpowszechnianie informacji na temat choroby Hashimoto
- informowanie o skali zachorowań na Hashimoto i skali problemu społecznego
- pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, doraźnych, które niesie choroba przewlekła
- poszukiwanie i publikowanie informacji o chorobie Hashimoto i chorobach współistniejących
Inspiracją do powstania tej strony były nasze osobiste doświadczenia z chorobą Hashimoto.
Przeżycia te stały się przyczynkiem do ubiegania się o licencję na tłumaczenie z języka niemieckiego książki „Leben mit Hashimoto-Thyreoiditis” - poradnika dla pacjenta o chorobie Hashimoto, autorów: Leveke Brakenbusch i Armina Heufeldera.
Na początku października 2010 roku uzyskaliśmy od wydawnictwa " W.Zuckschwerdt Verlag GmbH", licencję na wydanie książki w języku polskim. Pierwsze wydanie ukazało się pod koniec czerwca 2011 roku.
Dostępne jest już jej czwarte wydanie. Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów
i lekarzy. Jesteśmy przekonani, że może on być dużym wsparciem w chorobie.
Przez ostatnie 18 lat doświadczałam różnych obliczy choroby Hashimoto. Widziałam, jak cierpi moja córka, teraz już 35-letnia kobieta. W ostatnich latach jeszcze drastyczniej odczuwam jej skutki. Mój nastoletni syn i ja również mamy rozpoznaną chorobę Hashimoto (po wielu latach poszukiwań). Mam obraz nas trojga chorych na Hashimoto, z różnymi objawami, z odmiennymi przebiegami choroby, z zawiłą drogą diagnozowania.
Kończąc wątek osobisty, dodam, że mój przyjaciel z Niemiec, który przyczynił się do uzyskania licencji na tłumaczenie książki, również choruje na Hashimoto.
Moje osobiste doświadczenia, w dużej mierze przyczyniły się do decyzji o zaangażowaniu się w pomysł przetłumaczenia książki i wszystkich dalszych zdarzeń wynikających z tego faktu.
Mamy za sobą bardzo różne doświadczenia z chorobą Hashimoto i różne drogi prowadzące do jej zdiagnozowania. Niekiedy była to „droga przez mękę”.
Każde z nas szukało odpowiedzi na męczące pytania: o objawy, o przebieg choroby, o leczenie…
Wiele odpowiedzi znaleźliśmy we wspomnianej książce. Mój codzienny kontakt z poszukującymi pomocy zaowocował powstaniem Fundacji "JakMotyl". Zapraszam na: www.jakmoty.pl
Na całym świecie prowadzi się intensywne badania nad chorobami autoimmunoizacyjnymi,
do których należy także choroba Hashimoto. Mamy zatem prawo do uzasadnionej nadziei na przełom
w walce z tym i innymi nieuleczalnymi do tej pory schorzeniami.
Hanna H.Chmielewska